środa, 18 marca 2015

Obrazek z zakochanymi ptaszkami

Dawno niczego nie malowałam i stęskniłam się już za płótnem. W związku z tym postanowiłam zrobić TEN obrazek z zakochanymi ptaszkami.


Tak wygląda moje miejsce pracy. Co prawda mam niewiele miejsca, ale każdy mebel, który może posłużyć za biurko (w tym momencie jest to stół), jest dla mnie na wagę złota.


Jeszcze jeden szybki rzut okiem na materiały, które potrzebne mi były do wykonania pracy. Woda, gąbeczka, płótno i farby. Użyłam gwaszy, od jakiegoś czasu bardzo je lubię z powodu ich konsystencji. Są gęstsze od akwareli, ale z drugiej strony niezbyt łatwo łączą się z wodą.


Środek obrazka maluję na biało. Brzegi maluję na czerwono i powoli zbliżam się do środka, do białego koloru.


Po wyschnięciu na czerwoną farbę nakładam żółtą. To co uwielbiam w gwaszach to to, że bardzo szybko schną. Następnie nakładam zieloną i czarną farbę. Niestety na tym etapie nie zrobiłam zdjęć, ponieważ, jak można się domyślić, byłam cała umazana w farbie. :-D 


Tak wygląda tło obrazka.
Wykorzystana gąbeczka i farby. Gąbkę pocięłam na małe kawałeczki, żeby farba nie wymieszała się. Gdy tło obrazka wyschło, naszkicowałam ptaszki. Nie używałam żadnego wzoru, zdałam się na wyobraźnię. ;-)


Oto efekt końcowy.


A tak prezentuje się na półeczce.

Jak Wam się podoba?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...